ساخت بتن خودمتراکم سازه‌های دریایی

نویسنده : دبیرخانه 1396/09/04


ساخت بتن خودمتراکم سازه‌های دریایی

رئیس دانشکده فنی امام محمدباقر ساری اعلام کرد: مسعود شفقی دانشجوی این دانشکده سازنده با ساخت بتن خودمتراکم سازه‌های دریایی و حوزه انفجارات توانست رتبه برتر جهان در سال 2012 را کسب کند.

 

مرکز رشد و خلاقیت شهید سهراب بخشی مازندران در دانشکده فنی امام محمدباقر ساری افتتاح شد. این مرکز رشد، خلاقیت و نوآوری سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری بعدازظهر امروز با حضور خانواده شهید سهراب بخشی، سردار شاهچراغی فرمانده سپاه کربلای مازندران، مجتبی بلباسی رئیس پارک علم و فناوری مازندران، رئیس دانشگاه امام محمدباقر و عبوری شهردار ساری به افتتاح رسید.

رئیس دانشکده فنی امام محمدباقر ساری در مراسم افتتاحیه این مرکز گفت: شناسایی، هدایت و حمایت از نخبگان و ایده‌پردازان از مهم‌ترین اهداف این مرکز است. ناصر صداقتی‌پور با تاکید بر لزوم تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه علم و فناوری، گفت: اقتصاد مقاومتی اقتصادی پویا و مبتنی بر تولیدات داخلی است.

وی با اشاره به ساخت دستگاه افت فشار در این دانشکده، اظهار داشت: دانشجو مسعود شفقی سازنده بتن خودمتراکم سازه‌هایی دریایی و حوزه انفجارات توانست رتبه برتر جهان در سال 2012 را کسب کرد. صداقتی‌پور تصریح کرد: دانشجو رضانژاد نیز از همین دانشکده رتبه اول حوزه مهارت را به‌دست آورد.

 

وی با تاکید بر لزوم حمایت از مراکز تحقیقاتی و فناوری، خواستار در دستور کار قرار گرفتن این امور توسط ارگان‌ها و سازمان‌ها شد که در راه شکوفایی بیش از پیش کشور قدم برداشت. رئیس دانشکده فنی امام محمدباقر ساری ادامه داد: برای استقلال صنعتی کشور و نخبه پروری باید با دقت و جدیت برنامه‌ریزی کرده و در راستای اجرای اهداف ترسیم شده گام برداشت.

وی در اختیار قرار دادن کارگاه‌ها را از جمله مهم‌ترین برنامه‌ها و خدمات به نخبگان، مبتکران و فعالان این عرصه از سوی دانشکده فنی امام محمدباقر ساری دانست.

 

دیدگاه خود را ارسال نمایید